Zastosowania:

ZASTOSOWANIA

MASZYNY DO SZOROWANIA

Najpopularniejsze maszyny do szorowania działają według następującej zasady: spryskiwanie, szorowanie i zasysanie na sucho. Wbudowany mechanizm szczotkowy rozluźnia brud wyjątkowo dobrze. Najpierw powierzchnia jest spryskiwana i szczotkowana, po kilku minutach powierzchnia jest szczotkowana ponownie i płyn jest wchłaniany. W maszynach tego typu stężenie naszych produktów do czyszczenia może być zmniejszone.

CZYSZCZENIE POD NISKIM CIŚNIENIEM

Podstawowa zasada może być porównana z czyszczeniem pod wysokim ciśnieniem, ale są pewne różnice, które są podkreślane przez dostawców środków czyszczących pod niskim ciśnieniem. Zestawienie tych różnić:

  • Prędkość wody pod wysokim ciśnieniem mierzona przy dyszy spryskującej może łatwo wzrosnąć do ± 600 km/godz. W tym przypadku powietrze jest mieszane z wodą i krople robią się tak małe, iż prawie nie mają skuteczności, co sprawia, że temperatura płynu znacząco spada. Pod niskim ciśnieniem do 25 bar prędkość dobiega do ± 150 km/godz. W tym przypadku działanie wody jest dużo wyższe (większe krople).

  • Strata temperatury przy ciśnieniu 160 bar zmniejsza się po 100 cm od 65 ºC do 32 ºC, przy ciśnieniu 25 bar z 65 ºC do 55 ºC.

Systemy niskiego ciśnienia są więc bardzo wydajnymi, ekonomicznymi, oraz bezpiecznymi dla czyszczonej powierzchni, nie ma obawy że wysokie ciśnienie zniszczy materiał.

ODTŁUSZCZANIE RĘCZNE

Odtłuszczanie ręczne jest jest również metodą, w której znajdą zastosowanie nasze produkty.

Procedura działania różni się w pewien sposób przy czyszczeniu np. na sucho naftą, ropą naftową, węglowodorami alifatycznymi, itd.

W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów należy:

  • Najpierw przygotuj produkt w odpowiedniej mieszance. Najlepiej w rozpylaczu, który można wprowadzić pod ciśnienie 1 do 3 bar, aby można było rozpylać równomierną parę na powierzchnię, która ma być czyszczona.

  • Pozwól mu działać na powierzchnię. Okres działania zależy od grubości i twardości zanieczyszczenia. Następnie zetrzyj bardzo chłonnym materiałem lub zmyj wodą.