Przygotowanie powierzchni do malowania

Preparaty używane do mycia i odtłuszczania powierzchni (zarówno typowe detergenty przemysłowe, jak również preparaty alkaliczne) zwykle wymagają dokładnego spłukania dużą ilością czystej wody (np. poprzez mycie hydrodynamiczne), ponieważ pozostawienie resztek preparatu na powierzchni może pogorszyć przyczepność nakładanych na nią powłok malarskich. Niektóre preparaty mogą również powodować korozję.

Jednak w opisanych powyżej warunkach realizacji często nie ma możliwości użycia dużej ilości wody do spłukania konstrukcji – w szczególności wewnątrz budynków, a także w sąsiedztwie instalacji elektrycznych, elektronicznych i urządzeń wrażliwych na wilgoć. Możliwe jest jedynie dokładne przetarcie powierzchni szmatami zwilżonymi czystą wodą po wykonaniu zasadniczego mycia roztworem środka czyszczącego. Jak pokazały pomiary i badania ( w trakcie budowy bloku 858 MW w Elektrowni Bełchatów – 170 000 m2 ) :

  • oznaczenie ilości soli rozpuszczalnych w wodzie przed i po myciu konstrukcji (w załączeniu)
  • pomiary przyczepności starych i nowych powłok malarskich.

Wszystkie pomiary dały pozytywne wyniki, nie zaobserwowano żadnego pogorszenia przyczepności powłok malarskich na powierzchniach umytych

Produkty Biomex  to 100% biodegradacji – bezpieczne dla środowiska. 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress