O firmie

Firma BioDiamond rozpoczęła swoją działalność na rynku Polskim w 2002 r  , jako DCP (Polska) Sp. z.o.o. później BioDiamond S.C a od 2017 roku jako BioDiamond Sp. z.o.o. z siedziba w Drzewiczu Starym, gmina Wiskitki (zjazd z A2 „węzeł Wiskitki”).

Dbałości o środowisko , ludzi i czystość była zawsze priorytetem dla właścicieli  BioDiamond .  Dlatego firma rozpoczęła ścisłą współpracę z belgijską fabryką biodegradowalnych środków chemicznych DCP b.v.b.a , która działa na rynku od 1985 roku. Wspólnie pracujemy nad rozwojem linii produktów BIOMEX, ulepszając dotychczasowe formuły, ale co bardzo ważne tworząc nowe, tak aby sprostać wszystkim potrzebą współczesnego, szeroko rozumianego przemysłu produkcyjnego , remontowego i spożywczego .

Firma BioDiamond Sp.z o.o. jest wyłącznym przedstawicielem fabryki DCP b.v.b.a w Polsce, na terenie krajów Europy Środkowo Wschodniej , krajów Bliskiego Wschodu, ale także poszukuje partnerów handlowych dla DCP b.v.b.a na terenie całego świata.

Biomex

Celem nadrzędnym dla firmy BioDiamond Sp. z o.o. i DCP b.v.b.a. jest produkcja i dystrybucja w pełni biodegradowalnych, bezpiecznych dla środowiska i człowieka ale również skutecznych środków chemicznych. Dlatego produkty BIOMEX są zgodne z Europejskim Rozporządzeniem w sprawie detergentów (WE) 648/2004 i zostały zaklasyfikowane jako środki biodegradowalne zgodne z ustawą 73/404/EEC.

Nasze produkty linii Biomex, w wielu przypadkach zastępują z powodzeniem toksyczne, palne, wybuchowe i niebezpieczne dla środowiska, różnego rodzaju rozpuszczalniki i detergenty. Są przyjazne dla środowiska, nieszkodliwe dla zdrowia człowieka. Nie powodują korozji, są niezwykle uniwersalne i skuteczne. Mogą być stosowane niemal w każdej gałęzi przemysłu, w tym w przemyśle produkcyjnym i remontowym , przemyśle ciężkim, przemyśle wydobywczym  ale również przemyśle spożywczym. 

BIOMEX – produkty zwolnione z ADR, IMDG, ICAO/IATA.  

BIOMEX – posiada dopuszczenie PZH , spełnia najwyższe normy HACCP

BIOMEX – przebadany samozapłon z tlenem zgodnie z normą EN ISO 11114-3

BIOMEX – przebadany wpływ na powstawanie korozji na: stal węglowa , kwasoodporna i metale kolorowe.

BIOMEX – przebadane w SMI Inc. (Miami, USA) badającego materiały i produkty używane w lotnictwie 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress