Zastosowania:

ZASTOSOWANIA

SKUTECZNE I PRZYJAZNY SPOSÓB CZYSZCZENIA

Biomex to specjalnie opracowane, skoncentrowane środki myjące do turbin gazowych i elementów filtrów powietrza. Specjalnie skomponowana formuła detergentu usuwa drobne cząstki węgla z porów medium filtracyjnego.

Biomex może być stosowany do mechanicznego i ręcznego czyszczenia, zgodny z wymogami europejskimi, łatwo ulega biodegradacji, również nie powoduje korozji i jest bezpieczny dla odzieży, nie ma wpływu na metale, tworzywa sztuczne i nie stanowi zagrożenia pożarowego. Jest także bezpieczny dla skóry.

CZYSZCENIE POD WYSOKIM CIŚNIENIEM

System ten jest obecnie bardzo popularną metodą czyszczenia w przemyśle ciężkim oraz w sektorze  prywatnym. Mówimy o wysokim ciśnieniu, gdy używane jest ciśnienie od 45 do nawet 3000bar. Przez rozpryskiwanie płynu pod wysokim ciśnieniem na powierzchnię, pojawia się efekt mechaniczny, który (częściowo) zastępuje ścieranie np. szczotką. Różne czynniki będą miały wpływ na wyniki:

 • Dzięki mechanicznemu efektowi cały brud zostaje usunięty przez spryskanie pod wysokim ciśnieniem, z wyjątkiem brudu statycznego. Dla tego ostatniego będziesz potrzebował ruchu zmiatającego.

 • Temperatura (im cieplej, tym lepiej) wpłynie na wyniki, szczególnie w przypadku tłuszczów i olejów ciężkich.

 • Produkty czyszczące redukują napięcie powierzchniowe wody, więc brud i tłuszcz mogą zostać lepiej usunięte.

Połączenie naszych środków z wysokim ciśnieniem ułatwia i przyspiesza proces czyszczenia.

Jedyną wadą może być to, że pod zbyt wysokim ciśnieniem pewne powierzchnie mogą ulec zniszczeniu.

CZYSZCZENIE PAROWE W PRZEMYŚLE 

Mycie parowe stanowi idealne rozwiązanie dla przemysłu spożywczego, przemysły energetycznego ponieważ jest połączeniem dużego ciśnienia oraz wysokiej temperatury co pozwala na eliminowanie bakterii, grzybów oraz brudu. Przy takim rozwiązaniu – mycie parowe jest rozwiązaniem ekonomicznym oraz nie powstaje efekt nadmiaru wody w urządzeniach , w instalacjach przemysłowych

CZYSZCZENIE POD NISKIM CIŚNIENIEM

Podstawowa zasada może być porównana z czyszczeniem pod wysokim ciśnieniem, ale są pewne różnice, które są podkreślane przez dostawców środków czyszczących pod niskim ciśnieniem. Zestawienie tych różnić:

 • Prędkość wody pod wysokim ciśnieniem mierzona przy dyszy spryskującej może łatwo wzrosnąć do ± 600 km/godz. W tym przypadku powietrze jest mieszane z wodą i krople robią się tak małe, iż prawie nie mają skuteczności, co sprawia, że temperatura płynu znacząco spada. Pod niskim ciśnieniem do 25 bar prędkość dobiega do ± 150 km/godz. W tym przypadku działanie wody jest dużo wyższe (większe krople).

 • Strata temperatury przy ciśnieniu 160 bar zmniejsza się po 100 cm od 65 ºC do 32 ºC, przy ciśnieniu 25 bar z 65 ºC do 55 ºC.

Systemy niskiego ciśnienia są więc bardzo wydajnymi, ekonomicznymi, oraz bezpiecznymi dla czyszczonej powierzchni, nie ma obawy że wysokie ciśnienie zniszczy materiał.

CZYSZCZENIE ULTRADŹWIĘKOWE

Należy ono obecnie do najbardziej wyszukanych technik czyszczenia. Produkty zawierające KWS (węglowodór) (są bardzo niszczącymi produktami) mogą być często używane do usuwania brudu, oleju i tłuszczu bez szczotkowania lub wycierania.

Obecnie przemysł poszukuje alternatywnego użycia produktów opartych na wodzie w połączeniu z produktami nie agresywnymi (do ochrony powierzchni, jaka musi być wyczyszczona), ale nadal bardzo wydajnych.

Może być ono wytworzone przez działanie ultradźwiękowe, a dokładniej przez wytworzenie energii elektrycznej o wysokiej częstotliwości w generatorze, która może być przetworzona poprzez przetworniki (rodzaj głośników) w fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości (o częstotliwościach wyższych, niż 20 000 Herzów).

Przetworniki są umieszczane w zbiorniku czyszczącym wypełnionym płynem czyszczącym. Wibracje ultradźwiękowe powodują mikroskopijne wgłębienia próżniowe (pęcherzyki parowe i powietrzne), które eksplodują po krótkim okresie wzrostu. W międzyczasie wiele pęcherzyków powietrznych przyłącza się do zanieczyszczenia, więc kiedy one implodują, brud odchodzi.

Te implozje mogą mieć ciśnienie wynoszące 1 000 bar. W wyniku tego wytwarzane jest bardzo dobre „wymywanie”, również w miejscach trudno dostępnych lub nawet niedostępnych, części mogą zostać wyczyszczone bez potrzeby demontowania maszyny lub nawet częściowego jej rozbierania.

Zalety są oczywiste:

 • Szybkie czyszczenie i tym samym oszczędność czasu.
 • Wysoka efektywność czyszczenia.
 • Również miejsca trudno dostępne (szczeliny, pory i wklęsłości) mogą być intensywnie oczyszczone.
 • Wymagane mniej ciepła i bardzo często również niższe stężenia płynu czyszczącego.
 • Mniejsze ryzyko zniszczenia części podatnych na uszkodzenia.
 • Nie powoduje uszkodzeń powierzchni lub powłok wykończeniowych.

Czyszczenie ultradźwiękowe zachodzi jedynie tam, gdzie sięga płyn. Dlatego tak ważne jest, aby napięcie powierzchniowe wody zostało złamane, na ile jest to możliwe, aby płyn mógł dotrzeć wszędzie i  jest to jedna z najważniejszych cech naszych produktów. Bez wątpienia nasze doświadczenia z tym systemem czyszczenia są bardzo pozytywne.

ODTŁUSZCZANIE RĘCZNE

Odtłuszczanie ręczne jest jest również metodą, w której znajdą zastosowanie nasze produkty.

Procedura działania różni się w pewien sposób przy czyszczeniu np. na sucho naftą, ropą naftową, węglowodorami alifatycznymi, itd.

W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów należy:

 • Najpierw przygotuj produkt w odpowiedniej mieszance. Najlepiej w rozpylaczu, który można wprowadzić pod ciśnienie 1 do 3 bar, aby można było rozpylać równomierną parę na powierzchnię, która ma być czyszczona.

 • Pozwól mu działać na powierzchnię. Okres działania zależy od grubości i twardości zanieczyszczenia. Następnie zetrzyj bardzo chłonnym materiałem lub zmyj wodą.