Zastosowania:

Powierzchnie piekarnika, które są pokryte tłuszczem, olejami i zwęglonym materiałem spożywczym, są mniej wydajne jako przewodniki ciepła. Zakłóca to promieniowanie ciepła i powoduje zwiększone zużycie energii cieplnej, aby przezwyciężyć skutki tej warstwy izolacyjnej, co zwiększa koszty eksploatacji. Poza tym, w czystych i odtłuszczonych urządzeniach, pokarm gotuje się bardziej równomiernie.

Nasze skoncentrowane środki do przemysłowego użytku przy czyszczeniu wyposażenia kuchni i grilli, przenikają przez warstwy brudu i tłuszczu, aby je rozpuścić i zemulgować. Piekarniki, grille, ruszty grillowe, patelnie, elementy wentylacji, popielniczki, frytownice mogą zostać przywrócone do czystego wyglądu i optymalnego poziomu wydajności przy regularnym czyszczeniu i konserwacji przy pomocy środków czyszczących Biomex.

BIOMEX to bardzo skuteczny produkt do stosowania we wszystkich rodzajach kuchni, przetwórstwa spożywczego i przemysłowego. Jest on używany głównie do ogólnego odtłuszczania, czyszczenia piekarników, parowarów, grilli, kuchni, kuchenek mikrofalowych. Jest bardzo skuteczny w usuwaniu nikotyny w restauracjach i innych nieprzyjemnych zapachów.